Подорожуючому фестивалю "З країни в Україну" виповнилося 6 років!

August 29, 2019

Цього літа, фестивалю виповнилося 6 років, за які захід відвідав 40 міст сходу та півдня України. 40 місць мали змогу познайомитись із культурою своєї країни ще ближче, адже Україна дуже стрімко розвивається, і скільки всього ми про неї ще не знаємо! Наприклад, мало хто знає, що українські гурти вважаються закордоном творцями дуже якісної музики, та займають високі сходинки у рейтингах. Також, Україна створила гру, дуже схожу на всім відому «Монополію», тільки значно крутішу, та розроблену таким чином, щоб можна було дійсно практикуватися у створенні власного бізнесу – «Життєвий капітал».

 

 

 

У серпні, фестиваль відвідав три міста при Одеській області:

16 серпня – Чорноморськ;

17 серпня – Белгород-Дністровський;

18 серпня – Ізмаїл.

 

Варто звернути увагу, що фестиваль проходить тільки завдяки волонтерській підтримці один одного – тобто, ні артисти не отримують гонорари, ні майстри, ні громадські діячі у відвіданих містах країни. Вхід на фестиваль – абсолютно безкоштовний! Всіх єднає ідея просвітлення культури своєї країни та бажання об’єднувати людей.

 

Проект представлений Фундацією соціальних інновацій «З країни в Україну» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки багаторічній підтримці USAID, волонтерська ініціатива перетворилася на наймасштабнішу культурно-просвітницьку подію у форматі мандрівного фестивалю.

 

Програма фестивалю ділиться на два етапи:

1 етап – це локації із 14-ми унікальними напрямами, які різнобічно демонструють найцікавіші українські культурні та мистецькі сфери життя. Серед локацій можна було побачити: Майданчик інтелектуальних ігор, серед яких представлені: «Лісові комерсанти», «Життєвий капітал», «Шахматний турнір» та багато інших. Координатор локації, вже другий рік поспіль – Лариса Петрова. Лариса розповідає, що таке майданчик інтелектуальних ігор – «це можливість показати підліткам та й деяким дорослим, що не все знаходиться в телефонах і гаджетах. А логічне мислення, мистецтво і наука, вміння приймати самостійні рішення, навички ведення переговорів та розробки стратегії розвиваються саме через гру!»

 

Також унікальна локація «містечко майстрів», де майстри вчили власноруч робити свічки, обереги з дерева, ляльки-мотанки, ткати бісером та багато іншого.

 

«Відкрита бібліотека» залучала грати в такі творчі ігри як «Буриме», «Літературне доміно», «Емпатіо», знайомила із українською літературою та дарувала книжки.

 

«Сучасна Україна» - ще одна, дуже цікава локація, де представлена робототехніка, VR-пристрої та 3D-принтери. Діти із батьками дуже охоче влаштовували бої роботів, малювали різні фігури 3D-ручкою, та слухали цікаві розповіді майстрів про те, як влаштовані ці пристрої, як вони взагалі працюють.

 

«Молодь і спорт», «Охорона здоров’я», «Дитячій майданчик», «Кіномайданчик», «Студія оригінальних ігор» з різних країн світу для дорослих та дітей, та багато іншого.

 

2 етап фестивалю «З країни в Україну» - концертна програма.

Жителі Чорноморська, Белгород-Днестровського та Ізмаїлу, познайомились із такими талановитими українськими виконавцями як: NESPROSTA, SECRET FOREST, РОЯЛКІТ, ALEX SILVAKOV, MAX ERMAKOV, та містичний рок гурт MOTANKA.

 

Усі ці виконавці є по своєму унікальними і зовсім між собою не схожими. Талановиті та енергійні, вони віддавались повністю, намагаючись максимально зарядити всіх присутніх своєю потужною, позитивною енергією. До речі, на концертну програму приходило майже все місто. Наприклад у Чорноморську, усі сходинки приморської драбини були заповнені активними глядачами.

 

Також, у фестиваля є дуже цікава традиція, яка не залишає байдужим нікого! В кінці кожного концерту, всі музиканти, організатори, волонтери та глядачі, співають гімн України. Разом, в унісон. Це настільки зворушливо, що мороз по шкірі бігає.

 

У зв’язку із трауром 18 серпня в Одесі та області, фестиваль у місті Ізмаїл довелося відмінити, але замість цього, організаторами було вирішено зробити радіальний виїзд до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, які тимчасово залишились без батьків.

 

Приїзд музикантів став для дітей сюрпризом. Організатори прихопили для них ще один приємний подарунок – набір солодощів. Артисти зіграли невеличкий акустичний концерт для своїх юних глядачів. По завершенню, музиканти дозволили дітям спробувати самостійно заграти на музикальних інструментах.

 

Наступним кроком фестиваль планує відвідати 9 міст Донецької та Луганської області, починаючи з 27 вересня, і закінчуючи 13 жовтням.

 

Фестиваль «З країни в Україну» - це унікальний та дуже корисний для нашої країни проект, який несе у собі ідею об’єднання людей та ознайомлення їх із культурою своєї країни, яка дуже стрімко розвивається.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2017-2020 GLORY

  • Иконка facebook черного цвета
  • Круглая иконка Instagram черного цвета
  • Vkontakte - черный круг