Унікальний фестиваль «З країни в Україну» відбувся на Одещині

August 20, 2019

Сучасна українська культура у різноманітних її проявах з 16 по 18 серпня приваблювала мешканців і туристів міст Чорноморськ та Білгород-Дністровський. Фундація соціальних інновацій «З країни в Україну» провела культурно-просвітницькі фестивалі на Одещині.

 

 

 

Ідейник і співзасновник фестивалю «З країни в Україну», керівник Фундації розказав про концепцію мандрівного фестивалю: «Ми не просто розважаємо людей, а маємо просвітницьку місію. Фестиваль надає силу-силенну інформації, яка стає частиною тебе. Ти її перепрацьовуєш і вона стає частиною творчості, культурним продуктом. Музиканти, що виступали на сценах «З країни в Україну», далі творять нові пісні, вступають в колаборацію, а локальні команди, які є співорганізаторами фестивалю, далі продовжують розвивати культуру свого міста».

 

Майстер-класи з ляльки-мотанки та бісероплетіння, воскової свічки та писанки, розпис дерев’яних іграшок та пізнання особливостей старосвітської бандури, - «Алея майстрів» зібрала довкола себе і дорослих, і дітей.

 

Українська культура – контрастна. Поряд з традиційними народними виробами функціонував майданчик «Сучасна Україна». Робототехніка, віртуальна реальність, 3D-друк – те, чим може похвалитися сьогодні український виробник, і те, що не давало пройти повз кожному.

 

Майданчики інтелектуальних та оригінальних ігор, спортивні змагання, презентації книг у «Відкритій бібліотеці» - все це навіть не повний перелік активностей, запропонованих відвідувачам на фестивалі «З країни в Україну».

 

 

Окрім глобальної програми, деякі локації створювалися командою, що приймала. Чорноморськ запропонував змагання з воркауту, плетіння маскувальних сіток для військових та фотозону на майданчику «Імпульс війни», «Проекти майбутнього», де збирали ідеї від активістів міста для подальшої спільної реалізації, а майданчик охорони здоров’я запропонував, окрім тренінгів з надання першої допомоги, проведення експрес-тесту на рівень цукру та вимірювання тиску. Керівник команди Чорноморська Петро Канар’ян розказав про важливість такого ідейного фестивалю у їхньому місті: «Необхідний був творчий і філософський підхід, щоби відвідувачі зрозуміли, за що можна і варто любити свою країну. Ми намагалися продумати все до дрібниць, органічно доповнити програму глобальної команди і організувати ті майданчики, які дуже актуальні для нашого міста».

 

Все починається з культури, а культура починається з освіти. «Свідомі дії свідомих людей» - саме під таким гаслом проходять фестивалі «З країни в Україну» цього року. «Важливо говорити не лише про традиції, а й про те, куди ми хочемо рухатися, як ми хочемо змінювати країну, хто є кожен громадянин, ким себе ідентифікує», - розказала програмна директорка Анастасія Вергелес про просвітницьку мету фестивалю.

 

Вечірня музична програма у Чорноморську зібрала тисячі людей. Усі сходи Приморського парку були зайняті вдячними слухачами. Гурт Nesprosta, Secret Forest, Роялькіт, Ermakov, Alex Silakov та містичний метал-гурт MOTANKA вражали слухачів своєю музикою та енергетикою.

 

 

 

А вже 17 серпня фестиваль відбувся у Білгород-Дністровському. Місто, куди сотні туристів приїздять до Аккерманської фортеці, є спраглим до української культури. Керівник локальної команди Сергій Ростіков розповів про те, чим є фестиваль для їхнього міста: «Довго розроблялася концепція, щось змінювалося, щось додавалося. А тепер точно знаємо, що фестиваль дав нам усі інструменти працювати далі в такому ж дусі. І вже на День Незалежності ми хочемо залучити частину майданчиків для проведення свята».

 

За ідеєю організаторів глобальної команди, було сформовано міста-побратими, які беруть участь цього року у фестивалі. Тож у місто Чорноморськ приїхала команда з Вугледара, а в Білгород-Дністровський команда з міста Попасна. Учасники виступали волонтерами, вантажниками, менеджерами, спостерігачами, щоби отримати для себе ще практики проведення масштабних заходів та підтримати локальну команду.

 

Завершальним містом першої фестивальної хвилі мав стати Ізмаїл, але у зв’язку трагедією в Одесі і оголошеним трауром на 18 серпня, фестиваль було відмінено. У цей день командою було вирішено провести радіальний виїзд фестивалю до Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, які тимчасово залишилися без батьків. Гурти Nesprosta, Secret Forest, Alex Silakov i Motanka зіграли коротку акустичну програму для вихованців. Цей камерний захід залишив дітям позитивні емоції у непростих життєвих умовах. Музиканти дарували дітям музику, а діти гостям свою довіру і радість.

 

 

 

Перша хвиля фестивалів завершена, глобальна команда повернулася до Києва, щоби почати інтенсивну підготовку до наступних 9 фестивалів, що відбудуться тепер в Донецькій і Луганській області з 27 вересня по 13 жовтня.

Цей проект представлений Фундацією соціальних інновацій «З країни в Україну» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2017-2020 GLORY

  • Иконка facebook черного цвета
  • Круглая иконка Instagram черного цвета
  • Vkontakte - черный круг