Аніта Луценко: Проблема зайвої ваги починається з нашої свідомості

July 25, 2018

Здорова нація – запорука щасливого майбутнього кожної країни. Основними факторами , які сприяють цьому є спорт та здорова їжа. На сьогоднішній день по оцінкам Всесвітньої організації охорони здоров'я проблеми із зайвою вагою мають близько 1,5 мільярди людей у всьому світі. Для вирішення цього питання редакція GLORY magazine звернулася за допомогою до Аніти Луценко – української спортсменки, професійного тренера і відомого експерта зі схуднення, яка довгий час була тренером телепроекту «Зважені та щасливі» на телеканалі СТБ.

 

 

- Актуальною темою в усьому світі є здоровий спосіб життя, пов'язаний з проблемою зайвої ваги. Розкажіть, як експерт, свою думку, наскільки це питання є глобальним для України, і шляхи його вирішення.

 

- Проблема зайвої ваги починається з нашої свідомості: напруга, внутрішнє перенавантаження від інформації, тісна взаємодія з великою кількістю людей, значний тиск реклами та широкий вибір місць, де ви можете придбати каву, швидку їжу – все це теж не сприяє здоровому способу життя, скоріше навпаки. На сьогоднішній день, щоб бути здоровим, потрібно бути дуже сильним у своїх намірах і тоді ваша бабуся не зможе змусити вас з'їсти і пиріжки, і салат з майонезом, і картоплю зі шкварками (посміхається – прим.редакції).

Зайва вага відображає фактично внутрішній стан. Мати надмірну вагу – це навмисна шкода своєму здоров'ю. В даному питанні важлива правильна інформація, яку необхідно доносити до людей. Помилки з приводу дієт і спеціальних препаратів змушують людей знову і знову мучитися – вони худнуть і знову набирають вагу. Дієти працюють тимчасово і призводять до ще більших проблем з фігурою. Щоб бути здоровим треба їсти. Є багато смачної і корисної їжі, мінімально обробленої людиною при виробництві.

Проблема для України, звичайно, актуальна, але максимальна проблема зараз з дитячим харчуванням. Деякі батьки, привчаючи своїх дітей до надмірного споживання солодощів, власноруч розвивають в них «солодку» залежність. До речі, проблеми з алкоголем і наркотиками встають гостріше, коли дитина звикла до солодощів. Школи, дитячі садочки, навіть приватні, дуже рідко готові вкласти гроші у формування збалансованого і корисного меню. І зараз моя мета – переформатувати дитяче харчування в Україні.

 

- Наскільки важлива мотивація для людини і де її взяти?

 

- Мотивація ефективна тільки в процесі продукування чогось. Не можна лежати на дивані і думати про вправи. Це не підніме вас зробити крок до здорового способу життя. Треба змусити себе встати по центру кімнати і почати робити розминку, і в цей момент прокинеться мотивація. Просто себе змушувати. Нікому крім вас це не потрібно! І ви живете таким життям і в такому тілі, на яке заслуговуєте. Я говорю про звичайну здорову людину, яка не цінує те, що у нього більш менш все добре, є руки і ноги, він може бігати і бути здоровим.

 

- Поділіться з читачами своїми порадами з чого починати схуднення, щоб це було ефективно і не стало стресом для організму. Що впливає на схуднення різних вікових категорій людей?

 

- Найцікавіше, що для будь-якого віку і всіх статей здорове харчування є абсолютно однаковим! Овочі (в будь-якому вигляді), фрукти, кисломолочні продукти, каші, хліб, макаронні вироби з цільнозернових, білок (яйця, м'ясо, птиця, риба, печінка, квасоля), якщо ви їсте з цих груп продуктів, а в кожній групі довгий список, то ви будете здоровими.

Важливо їсти 3 рази на день. Обід – самий щільний (перше, друге і десерт), і тоді ввечері не буде «пограбування» холодильника.Також, важливо дотримуватися розміру порцій – наш шлунок вміщує 500 мл в нормальному стані (уявіть собі пляшку води, ємкістю 0,5 л), так ось, на 350 заповнюємо їжею і ще можна 100 мл води, і все! Досить!

Починати схуднення потрібно саме з їжі, також, звичайно, підключити спочатку ходьбу, 10 тисяч кроків в день, і потім тренування.

Я створила програму «Wowbody» в якій вже все продумано: є меню на кожен день, тренування для дому та освіту в області здоров'я, і тіла. Крім цього, там є вся інформація як змінювати мислення і стати такими, якими ви мрієте.

 

- Нещодавно у вас вийшла книга «Ти просто WOW», яка стала путівником для багатьох, хто прагне вдосконалити свою фігуру. Що надихнуло вас на написання цієї книги, і в чому її унікальність?

 

- Фактично, люди завжди ставлять одні і ті ж запитання, на які ми з дієтологом Світланою Фус відповідаємо щодня і розуміємо, що у людей в головах повна плутанина з приводу харчування і тренувань. Ми вирішили просто і зрозуміло відповісти всім на основні питання, що автоматично посприяють покращенню фігури. Думаю, нам це вдалося! Показником цього є середні результат – мінус 7 кг до кінця книги у більшості. І тепер, розмовляючи з людиною, я точно знаю, прочитав він книгу чи ні. Інакше питань би не виникало. Ми на все відповіли!

 

- Трохи більше року тому ви стали мамою. Як ви готувалися до пологів і як відновлювалися після народження доньки?

 

- Готувалася із задоволенням! Насолоджувалася життям, займалася спортом і багато гуляла. А ще більше читала книг про дітей – я прочитала більше 30 книг про виховання і розвиток дитини!

Мені це дуже допомогло і я стала енциклопедією для своїх вагітних подруг (посміхається – прим.редакції). До речі, в цей же час ми створювали і записували уроки для вагітних для дому www.wowbodymom.com.

Відновлювалася я екстренно, але знання, як завжди, допомогли. Я стала досконально розуміти особливості всього процесу відновлення.

 

 

Фото – прес-служба Аніти Луценко

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2017-2020 GLORY

  • Иконка facebook черного цвета
  • Круглая иконка Instagram черного цвета
  • Vkontakte - черный круг